"Укртелеком" Ахметова помітив зменшення відтоку клієнтів після початку великої війни

5931
телефон
Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну різко зменшився відтік абонентів фіксованої телефонії та "мідного" (ADSL, VDSL) інтернет-доступу.

Про це генеральний директор "Укртелекому" Юрій Курмаз заявив в інтервʼю Українським новинам.

"Ми вперше за багато років спостерігаємо відчутне зниження відтоку абонентської бази та в телефонії, і в мідному інтернеті (ADSL, VDSL). І тому, на тлі зростання оптичного сегмента, ми демонструємо непогані операційні та фінансові результати", – розповів Курмаз.

На його думку, однією з головних причин повернення інтересу до фіксованої телефонії і "мідного" інтернету є, те, що люди стали цінувати надійні додаткові канали звʼязку в умовах повномасштабної війни.

Як повідомлялось, за результатами 2022 року загальний дохід АТ "Укртелеком" склав майже 5,6 млрд грн, що на 15% менше, ніж у 2021 році. EBITDA склала понад 1,2 млрд грн. Маржа EBITDA знизилася на 5,9 в.п. і склала 22,4%.

Читайте також: Верховний Суд направив на новий розгляд справу про повернення державі "Укртелекома" Ахметова

Як повідомлялося, у серпні 2022 року Господарський суд Києва відкрив провадження в справ про банкрутство ТОВ "ЕСУ" за позовом ТОВ "Фінансова компанія "Сокур" (її бенефіціар – Анатолій Амелін, якого ЗМІ називали близьким до оточення Ахметова). У 2019 році вона викупила права вимоги до "ЕСУ" за облігаціями на 334,4 млн грн у збанкрутілого "Дельта Банку" з дисконтом 80%.

Перед тим, у травні 2022 року, Верховний Суд частково задовольнив касаційну скаргу Фонду держмайна, скасувавши постанови судів нижчих інстанцій, якими Фонду було відмовлено в задоволенні позову до ТОВ "ЕСУ" про розірвання договору купівлі-продажу 92,79% акцій "Укртелекома" у 2011 році та стягнення 2,17 млрд грн пені за прострочення виконання зобов’язання із внесення інвестицій.

Нагадаємо, Фонд держмайна продав 92,79% акцій "Укртелекома" для ТОВ "ЕСУ" в 2011 році за 10,6 млрд грн. Фінансування операції частково було забезпечене через випуск облігацій ТОВ "ЕСУ" на 4,6 млрд грн, більшість з яких (на 4 млрд грн) були викуплені державними "Ощадбанком" та "Укрексімбанком". Облігації мали бути погашені в березні 2017 року, що, однак, не відбулося (тобто був допущений дефолт). Державні банки досі безуспішно намагаються повернути свої кошти в судах.

Кінцевим бенефіціаром ТОВ "ЕСУ" є Рінат Ахметов, який, як виявилося у британському суді, придбав компанію-власника "Укртелекома" вже після його приватизації у низки осіб, пов’язаних з оточенням Віктора Януковича. 

Автор: Михайло Орлюк