Фонд держмайна виставив на продаж частку держави у НПЗ Коломойського

3 48612
Фонд держмайна виставив частку держави в колишньому Надвірнянському нафтопереробному заводі

Фонд державного майна України виставив на приватизацію державний пакет акцій у ПАТ "Нафтохімік Прикарпаття" (колишній Надвірнянський нафтопереробний завод).

Про це йдеться в повідомленні в системі "Prozorro.Продажі", передає LIGA.net.

Аукціон відбудеться 20 листопада. Стартова ціна 26% акцій підприємства становить 440,45 млн грн.

ПАТ "Нафтохімік Прикарпаття" – це одне з шести нафтопереробних підприємств України та єдине, що працювало з українською сировиною. Розташоване в місті Надвірна Івано-Франківської області. 

Його потужності не використовуються для переробки нафти з 2012 року, підприємство заробляє на зберіганні нафти та нафтопродуктів. Підприємство забезпечує понад 500 робочих місць.

У 2021 році, до повномасштабної війни, його чистий дохід перевищував 2 млрд грн, а за результатом шести місяців 2024 року цей показник скоротився до 8,5 млн грн.

Акціонерами "Нафтохіміка Прикарпаття", крім Фонду держмайна, є Weavernal Holdings (19%), Deneiro Ventures (19%), Romannor Investments (19%) і Domennium Enterprises (14%), які пов'язані з неформальною групою "Приват" Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.

Це об'єкт не можна назвати лотом великої приватизації, оскільки за законом України "Про приватизацію державного і комунального майна", щоб бути об'єктом великої приватизації, балансова вартість активів підприємства має бути понад 250 млн грн, а у випадку, якщо це пакет акцій, частка держави має бути понад 50%.

Держава володіє тільки 26% акцій "Нафтохіміка Прикарпаття", які зараз виставлені на аукціон, відтак цей пакет акцій належить до категорії малої приватизації, незалежно від стартової ціни.

Раніше повідомлялося, що за два роки з відновлення малої приватизації Фонд державного майна провів у системі "Прозорро.Продажі" 839 успішних онлайн-аукціонів, що забезпечило 6,65 млрд грн прямих надходжень до бюджету.

Найбільше аукціонів з малої приватизації проведено у Львівській (100), Рівненській (75) та Вінницькій (63) областях. Водночас лідерами за надходженнями до бюджету стали Київ (понад 1,69 млрд грн), Львівська область (понад 1,17 млрд грн) та Одеська область (понад 615 млн грн).

Автор: Галина Ялівець

Топ коментарі

  • Sharikoff
    Ви ще й геодані у відкритому доступі опублікуйте... От чого у деяких журналюг лайно в одному місці не тримається?
  • Ivan Sviridonov
    На любому компі податкової на окупованій території видно, чи є залишки пального в резервуарі, чи ні.

    "Дані про фактичні залишки пального та про обсяг обігу пального формуються після проведення останньої операції з обігу пального у звітній добі, але не пізніше 23 години 59 хвилин цієї доби, до початку здійснення операцій з обігу пального у добу, що настає за звітною добою, та подаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, не пізніше 23 години 59 хвилин доби, що настає за звітною добою.

    Зауважимо, що дані про залишки пального та про обсяг обігу пального подаються електронними засобами"
  • Віталій #584752
    Цікаво,що схему навіть не приховують....Хто ж стане за копійки володарем державної частки?
Дивитись усі коментарі