У Німеччині визнали провал власної програми працевлаштування біженців з України

7 12667
німеччина

Федеральне контрольно-ревізійне управління Німеччини (BRH) оприлюднило звіт, де стверджується, що урядова програма зі спрощеного працевлаштування українців Job-Turbo не дала результатів.

Про це пише видання Bild із посиланням на дані документа, передає liga.net.

Програма мала охопити щонайменше 400 тисяч українців у Німеччині, яким після інтеграційних курсів мали надати пропозицію щодо працевлаштування.

Водночас аудит BRH показав, що у 2023 році лише 20% тих, хто пройшов інтеграційні курси, отримали пропозицію щодо працевлаштування від центрів зайнятості, і жоден українець так і не отримав роботу. Цього року пропозицію отримали 40% після закінчення курсів, із них працевлаштувалося менш ніж 1%.

BRH зазначає, що близько 720 тисяч українців у Німеччині, зокрема 500 тисяч працездатних, отримують соціальну допомогу. Згідно зі звітом, щомісячні витрати на допомогу українцям становлять близько 539 млн євро.

Для порівняння: у листопаді 2022 року, за дев'ять місяців після початку війни в Україні, Німеччина щомісяця платила українським біженцям 445 млн євро допомоги.

Основні проблеми з програмою працевлаштування

Перша – тривалий час очікування інтеграційних курсів: українцям часто доводиться чекати курсів кілька місяців через те, що центри зайнятості шукають курси лише в безпосередній близькості до місця їх проживання.

Інша проблема полягає в тому, що надто багато українців передчасно кидають інтеграційні курси та повідомляють про "проблеми зі здоров'ям", які документально не фіксуються. Це дозволяє українцям припинити пошуки роботи й надалі отримувати соціальні виплати.

Також зазначається низький рівень контактів між центрами зайнятості та українцями, які пройшли інтеграційні курси. Передбачалося, що центри пропонуватимуть нові вакансії кожні шість тижнів тим, хто закінчив курси. Але аудит BRH показав, що у 2023 році консультації проходили в середньому раз на шість місяців, а у 2024 році – раз на 115 днів.

Напередодні президент Володимир Зеленський заявив, що у Німеччині щонайменше 300 тисяч українців не працюють і не роблять спроб працевлаштуватися. На його думку, коли соціальна підтримка ФРН припиниться, вони будуть змушені повернутися.

Водночас за даними Федерального інституту демографічних досліджень у Вісбадені, близько 1,1 млн українських біженців інтегруються на ринку праці Німеччини швидше, ніж інші мігранти.

У межах дослідження Інституту з 2022 року одних і тих самих українських біженців регулярно опитують про їхнє становище в Німеччині. Останнє опитування свідчить, що показник зайнятості серед українських біженців в Німеччині за півтора роки зріс майже вдвічі – з 16% влітку 2022 року до 30% минулої весни.

Автор: Юлiя Далецька

Топ коментарі

  • Деніс Войцеховський
    Якщо згадати, що багато біженців відносяться до категорії "наголосовалі і убєжалі", то картина цілком зрозуміла.
  • MsSkifia #566162
    Мене моя колега на роботі, француженка, спитала, чи не хочу допомогти сім"ї біженців з України.
    Звичайно! - кажу. - А хто там є у сім"ї?
    - Мама, двоє дітей і тато десь 44 років.
    - Я негайно відпомилася їм допомагати. Тому що тато 44 років. Пішов він на ***.

    Я принципово не допомагаю біженцям з України. Бо потім обсеруть і обгидять. Тим більш, сім"ям з нестарими чоловіками. Хируваті тупувани самі викрутяться і прилаштуються.
  • Валентин Коваль #587289
    Зеля хер вгадав -- переідуть до Австріі
Дивитись усі коментарі