Міноборони посилило вимоги до якості продуктів для ЗСУ. Що змінилося?
Міністерство оборони посилило вимоги до якості низки харчових продуктів, які поставляються Збройним Силам України. Зокрема, це стосується м'яса птиці, а також риби та молочної продукції.
Про це йдеться в повідомленні Міноборони.
"Під час проведення у військових частинах ЗСУ перевірок постачання харчових продуктів для потреб військовослужбовців було виявлено окремі випадки, коли постачальники доставляють заморожену курятину з надмірною часткою вологи. У відповідь на це Міноборони встановило вимоги щодо масової частки вологи, яка залишається після розморожування замороженого м'яса птиці, а також масової частки глазурі в замороженій рибі", – пояснили в Міноборони.
Також Міністерство заборонило поставки ЗСУ молочної та кисломолочної продукції, виготовленої не з коров’ячого або овечого молока.
Відповідні зміни до "Опису продуктів за Каталогом продуктів харчування" затвердив заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков.
Як повідомлялося, на початку вересня закупівельна агенція Міністерства оборони – "Державний оператор тилу" – презентувала потенційним постачальникам, виробникам та дистриб'юторам нову модель забезпечення харчуванням Збройних Сил України, яка запрацює як пілотний проєкт в кількох областях України в 2025 році.
На початку червня держпідприємство "Державний оператор тилу" Міноборони уклало 20 угод на харчування військових ЗСУ у другому півріччі цього року на загальну суму 17,3 млрд грн. При цьому серед підрядників переважно опинилися компанії, пов'язані зі "старими" постачальниками харчів для Міноборони.
При цьому вже у липні "Державний оператор тилу" вимушено змінив постачальника продуктів для українських військових у Донецькій області, оскільки підрядник не виконав своїх зобов'язань. Нову угоду вартістю понад 2 млрд грн уклали з ТОВ "Трейд Граніт Інвест", на яку військові вже скаржилися на початку року.