Росія передала Північній Кореї мільйон барелів нафти за допомогу у війні проти України, – BBC
Всупереч санкціям ООН Росія від березня цього року поставила Північній Кореї понад мільйон барелів (понад 56 тис. тонн) сирої нафти в обмін на військову підтримку війни проти України.
Про це з посиланням на британський дослідницький центр Open Source Centre пише BBC, передає Укрінформ.
"Аналіз супутникових знімків, проведений Open Source Centre, свідчить, що за останні вісім місяців більш як десять різних північнокорейських нафтових танкерів здійснили щонайменше 43 рейси між російським нафтовим терміналом на Далекому Сході та портами КНДР. Усі судна прибували до Росії порожніми, а поверталися завантаженими нафтою", – йдеться у матеріалі.
Перший задокументований рейс відбувся 7 березня, через сім місяців після появи повідомлень про постачання північнокорейських боєприпасів Росії, останній – 5 листопада.
На супутникових знімках видно, як танкери прибувають до російського термінала порожніми (ідуть високо над водою), а відходять майже повними з великою осадкою.
Читайте також: Росія пропонує Північній Кореї до 700 тисяч тонн рису за участь у війні проти України, – ЗМІ
Провідні британські експерти та міністр закордонних справ Сполученого Королівства Девід Леммі сказали BBC, що, на їх переконання, цією нафтою Москва розплачується з Пхеньяном за зброю і солдатів, якими КНДР допомагає Росії воювати з Україною.
"У той час як Кім забезпечує Путіна рятівним кругом для продовження його війни в Україні, Росія тихо забезпечує КНДР власним рятівним кругом, бо стабільне надходження нафти дає Північній Кореї рівень стабільності, небачений із часу запровадження санкцій", – зазначив аналітик Open Source Centre Джо Берн.
Великі обсяги поставок нафти до КНДР порушують санкції ООН, які забороняють країнам продавати цей ресурс Північній Кореї, за винятком невеликих кількостей, щоб позбавити економіку КНДР можливостей для незаконної розробки ядерної зброї.
Північна Корея – єдина країна у світі, якій заборонено купувати нафту на відкритому ринку, а річний обсяг нафти, яку вона може отримати, встановлена ООН на рівні 500 тисяч барелів на рік, що значно нижче необхідної країні кількості.
Російська сторона від коментарів відмовилася.
Раніше повідомлялося, що Північна Корея могла поставити Росії зброї на суму до $5,5 млрд. При цьому, навіть за найскромнішими оцінками, вартість поставок перевищує $1,7 млрд.