Курс рубля обвалився до мінімуму з початку повномасштабного вторгнення на тлі нових санкцій США (оновлено)

22 81922
рубль

Російський рубль різко подешевшав на ринку форекс після посилення американських санкцій проти 50 російських банків, зокрема й "Газпромбанку", який є "хабом" для розрахунків за газ.

Про це повідомляє The Moscow Times.

Курс долара до рубля, за даними LSEG, вранці у п'ятницю за кілька годин підскочив майже на 3 рублі, до позначки 103,74 рубля – найвищої з березня 2022 року. Євро піднімався вище за 108 рублів вперше за півтора місяця і ледь не оновив річний рекорд.

Центробанк РФ встановив офіційний курс долара на 23 листопада на рівні 102,58 рубля. Курс американської валюти піднявся вище 102 рублів вперше з березня 2022 року, зауважає російська редакція Forbes.

Після припинення біржових торгів доларом та євро на "Московській біржі" внаслідок санкцій США у червні 2024 року, Центробанк РФ встановлює курс рубля до цих валют на основі закритих позабіржових угод.

Валютний ринок "Московської біржі" змушений торгувати єдиною доступною валютою – китайським юанем. За підсумками торгів у п'ятницю курс рубля до юаня також впав. Станом на 18:00, курс юаня становив 14,0765 рубля, що у 12,65 коп вище рівня закриття попередніх торгів. Юань торгується дорожче 14 рублів вперше з 9 жовтня 2023 року, передає російський Інтерфакс.

Читайте також: Російський "Газпромбанк" порадив клієнтам за кордоном терміново знімати гроші з рахунків. Напередодні він потрапив під санкції

За словами міжнародних експертів, нові санкції Мінфіну США можна вважати наймасштабнішими з весни 2022 року, коли від світової фінансової системи було відрізано "Сбєрбанк" та ВТБ.

"Газпромбанк" – третій за розміром активів російський держбанк – був одним із останніх фінансових мостів між Росією та світом: він зберігав доступ до SWIFT і проводив розрахунки в євро. Тепер, за словами аналітиків, платежі ЄС за енергоресурси через Газпромбанк, найімовірніше, стануть неможливими. Це відбудеться наприкінці 2024 року, коли закінчиться термін тимчасової ліцензії Мінфіну США.

Експерти не виключають, що під ударом можуть опинитися також валютні резерви російських компаній: йдеться про десятки мільярдів доларів валютної виручки, яку бізнес зберігав за кордоном, не заводячи на російські рахунки.

Як повідомлялося, 21 листопада Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) внесло до санкційних списків "Газпромбанк" та ще понад 50 російський банків, понад 40 російських реєстраторів цінних паперів і 15 посадовців фінансового сектору РФ.

OFAC також випустив окреме роз'яснення, яким попередив про ризик застосування санкцій за роботу із системою передачі фінансових повідомлень (СПФС) російського Центробанку, яку Кремль створив і використовує для ухилення від санкцій.

Автор: Юлiя Далецька

Топ коментарі

  • Нина Карпенко
    рупь обвалився,ставка по кредитам
    40%,urals по 60 дол...да,тут головне -
    нафта,від якої залежить фінансування
    війни.Якщо впливові дяді почнуть
    видобувати більше нафти,і ціна впаде
    до 40 дол,то рашистська військова
    машина буде буксувать.
  • евгений коноваленко #556652
    як кажуть мацкалі-
    хана доляру
    Рубль виривається уперед
  • Деніс Войцеховський
    Начебто Саудівська Аравія планує суттєво наростити видобування.
Дивитись усі коментарі