Держагентство відновлення планує замінити 2 мільйони вуличних ліхтарів по всій країні
Державне агентство відновлення планує масштабний проєкт з посилення енергетичної стійкості громад через заміну вуличного освітлення на енергоефективне.
Про це голова Агентства відновлення Сергій Сухомлин розповів під час зустрічі із керівником представництва японської держкорпорації JICA в Україні, повідомляє пресслужба відомства.
За його словами, наразі наразі Агентство збирає дані про потреби у нових освітлювальних приладах від самих громад.
"В Україні понад 1400 громад, очікуємо заявку на заміну ламп в близько 2 млн ліхтарів. Частина громад вже подали інформацію про свої потреби. Цей проєкт дасть значну економію в споживанні електроенергії, це особливо важливо зараз", – сказав Сухомлин.
Він додав, що Агентство також допоможе громадам оснастити водоканали сонячними електростанціями.
"Це значно зменшить залежність цих обʼєктів критичної інфраструктури від централізованого електропостачання. Очікуємо, що близько 70 водоканалів зможуть взяти участь в цьому проєкті. Для громад це важливо", – розповів посадовець.
Він зауважив, що при реалізації цих проєктів Агентство відіграватиме роль модератора, а не реалізовуватиме їх самостійно.
"Нам важливо навчити громади працювати з міжнародними проєктами. Не всі громади мають можливість підготувати документи, переважна більшість з них не знають, як почати цей шлях. Агентство відновлення надасть всю допомогу, а також шукатиме можливості для залучення інвестицій", – додав Сумомлин.
Він також розповів про плани створення Центральної закупівельної організації (ЦЗО) при Державному агентстві відновлення, яка має забезпечити прозорість та ефективність при проведенні процедур закупівель. Планується, що ЦЗО може бути створена вже на початку наступного року.
Як повідомлялося, Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA) відновило роботу в Україні на початку 2023 року.
JICA реалізує в Україні програму екстреного відновлення на суму понад $500 млн. Йдеться про проєкти у сфері транспорту, гуманітарного розмінування, зміцнення енергетичної системи, відновлення галузі сільського господарства, сфер охорони здоров’я та освіти.