Росіянам стали вдвічі частіше блокувати банківські рахунки

1300
Російські банки стали вдвічі частіше блокувати рахунки

У Росії зафіксовано збільшення вдвічі кількості скарг на блокування банківських рахунків, пов'язаних із потраплянням громадян до реєстру підозрілих операцій Центробанку РФ.

Про це свідчать дані пресслужби регулятора, передає The Moscow Times.

Так, від початку року до жовтня Центробанк РФ отримав майже 5,7 тис. запитів від громадян вз проханням виключити їх із цього реєстру. За аналогічний період минулого року таких звернень було лише 2,9 тис.

Однак 95% звернень про викреслення з реєстру отримують відмову.

Як зазначається, з кінця липня набули чинності поправки, які зобов'язують банки припиняти перекази фізичних осіб на два дні, якщо є підозри, що до цих операцій причетні треті особи. У таких випадках дані про рахунки, на які повинні були надійти кошти, та їх власники передаються до спеціальної бази Центробанку РФ.

Потраплення до бази російського Центробанку має серйозні наслідки: громадянин втрачає можливість користуватися картками, знімати готівку або переказувати гроші.

Виключення з бази можливе лише після звернення через спеціальну приймальню на сайті Центробанку РФ, де заява розглядається протягом 15 днів.

У разі відмови регулятора громадянину залишається лише звертатися до суду.

Раніше повідомлялося, що ставки за споживчими кредитами в російських банках на початку листопада становили від 25% до 38% річних, але до 19 листопада максимальний рівень ставок піднявся до 44%

До того стало відомо, що рівень платіжної дисципліни клієнтів російських банків упав до мінімуму з пандемії 2020 року. Так, із початку року до кінця серпня 800 тис. росіян вийшли на прострочення за позиками у банків, а загальна кількість неплатників досягла 6,2 млн.

Проблеми з погашеннями мають майже половина позичальників: у 35% складності "невеликі", у 12% – серйозні, а 1% визнають, що вже не можуть платити зовсім.

Російський фінансовий регулятор також заявив про погіршення якості портфеля кредитів населенню.

Автор: Галина Ялівець