Євросоюз виділить Україні кредит на 18 мільярдів євро за рахунок заморожених активів РФ: Підписано Меморандум

5884
Переговори про вступ України в ЄС

Україна підписала Меморандум про взаєморозуміння, який передбачає виділення Євросоюзом макрофінансової допомоги на 18,1 млрд євро (близько $19 млрд за поточним курсом) у межах затвердженого країнами "Великої сімки" пакета кредитів на $50 млрд, які погашатимуться за рахунок доходів від заморожених російських активів.

Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив у Telegram.

"ЄС зробив крок щодо надання Україні виняткової макрофінансової допомоги. Було підписано Меморандум про взаєморозуміння, необхідний для виділення 18,1 млрд євро. Це частина пакета G7 на суму $50 млрд, який забезпечується прибутками від заморожених російських активів. Такий крок – це не лише підтримка, але й прецедент притягнення росії до відповідальності за її злочини та початок процесу, щоб агресор заплатив за свою жорстоку війну", – написав Шмигаль.

Нагадаємо, влітку лідери країн "Великої сімки" погодили механізм виділення допомоги Україні на $50 млрд за рахунок використання заморожених російських активів. 25 жовтня лідери країн "Великої сімки" підтвердили свої зобов'язання.

Згідно з цим планом, ЄС і США виділять приблизно по $20 млрд, а решту $10 млрд розділять між собою Велика Британія, Японія та Канада.

На випадок, якщо США відмовляться від своїх зобов'язань через нездатність ЄС змінити санкційний режим щодо російських активів, Рада ЄС 23 жовтня затвердила виділення Україні кредиту у вигляді макрофінансової допомоги на суму до 35 мільярдів євро, який погашатиметься за рахунок доходів від заморожених активів РФ.

Зазначалося, що фінальна сума, яку ЄС надасть Україну у якості позики, може бути меншою – залежно від того, які внески зроблять інші країни G7.

Зокрема США "дуже близькі" до того, щоб виділити $20 млрд у межах кредитного пакета G7 для України, запевняла міністерка фінансів США Джанет Єллен. Водночас вона зауважувала, що для цього залишилося вирішити кілька питань.

Раніше повідомлялося, що США вимагали від ЄС переглянути режим санкцій щодо заморожених російських активів, продовживши їх дію на три роки, але це рішення блокує Угорщина.

Автор: Михайло Орлюк