Рада відклала запровадження військового збору для ФОПів до 1 січня
Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до Податкового кодексу та деяких інших законодавчих актів щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні", який також вносить технічні виправлення до закону про підвищення податків, який набув чинності 1 грудня.
Відповідний законопроєкт №9319 депутати прийняли у другому читанні на засіданні у середу, повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу") у Telegram.
Він пояснив, що враховані у цьому законопроєкті правки мають виправити низку "недоліків", які збереглися у законі про підвищення податків, зокрема:
- скасовано оподаткування заднім числом (з 1 жовтня);
- для платників єдиного податку військовий збір запроваджується з 1 січня 2025 року;
- для доходів за результатами річного декларування за 2024 рік буде застосовуватися ставка 1,5% (крім операцій з майном, здійснених у грудні 2024 року);
- передбачено надання пільг по сплаті військового збору для ФОП на тимчасово окупованих територіях, ФОП військовослужбовців, ФОП на лікарняних та у відпустці за аналогією з єдиним податком;
- скасовано військовий збір для е-резидентів;
- передбачена можливість зарахування сплаченого ФОПами військового збору в рахунок мінімального податкового зобов'язання та інші уточнюючі положення.
Гетманцев наголосив, що ці зміни будуть застосовуватися з дня набрання чинності законом про підвищення податків, тобто з 1 грудня 2024 року
Читайте також: Затягування підписання закону про підвищення податків обійшлося держбюджету у 14 мільярдів
Нардеп додав, що законопроєкт №9319 також вносить низку змін до законодавства для вдосконалення оподаткування резидентів "Дія.City" та їх спеціалістів.
Зокрема, він передбачає:
- для резидентів "Дія.City" зі статусом стартапів – скасування норми про незастосування пільгової ставки ПДФО 5% та мінімального ЄСВ до доходів спеціалістів "Дія.City", якщо кількість таких осіб у резидента становить менше 9 осіб. Водночас передбачається запобіжник проти зловживань – якщо стартап не виконав критерії до завершення другого року перебування у статусі резидента Дія Сіті, то треба буде доплатити ПДФО та ЄСВ;
- звільнення від оподаткування ПнВК благодійної допомоги, наданої резидентами Дія Сіті на користь ЗСУ;
- скасування актів наданих послуг для гіг-спеціалістів;
- посилення "антикритеріїв" резидентства "Дія.City" на період дії воєнного стану та післявоєнний період;
- усунення деяких редакційних неточностей профільного Закону України "Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні".
Нагадаємо, Верховна Рада ще 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт №11416-д, який передбачає історичне збільшення податків, передусім – військового збору. Тоді у Мінфіні прогнозували, що ухвалення цього закону мало б принести до держбюджету додаткові 21,6 млрд грн вже у 2024 році.
Проте президент Володимир Зеленський півтора місяці його не підписував і зробив це лише 28 листопада, хоча в уряді та фракції "Слуга народу" закликали ухвалити його невідкладно. Відтак, закон про підвищення податків набуде чинності лише з 1 грудня, а сума додаткових надходжень до держбюджету у 2024 році становитиме лише 8 млрд грн.
.