Наслідки мобілізації від Путіна: У Росії почали масово брати на роботу школярів
Найбільші російські продуктові мережі X5, "Ашан" і "Магніт" на тлі дефіциту на ринку праці почали масово залучати школярів на роботу.
Про це пише The Moscow Times.
Так, на сайті X5 з пошуку роботи шукають співробітників від 16 років – комплектувальників та кур'єрів. Школярам пропонують стабільний дохід та відсутність штрафів. Кур'єру обіцяють зарплату до 208 тис. руб. на місяць.
Про готовність приймати школярів із 16 років повідомляє і "Магніт". Їх набирають до всіх форматів магазинів групи, компанія готова брати їх на посади продавців, працівників торгового залута помічників кухаря.
"Ашан" повідомив про кампанію з набору школярів віком від 14 років.
Раніше компанія найняла 1220 підлітків на підробіток. За перше півріччя цього року вона брала на роботу підлітків від 14 до 17 років, найчастіше на посади "працівника магазину" та "працівника офісу".
Це в 10 разів більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року та у 2,5 раза більше, ніж за весь минулий рік.
Влітку на підробіток до "Ашану" було найнято 842 неповнолітніх – у 9 разів більше року до року. Найчастіше підробіток обирають 17-річні (31% від загальної кількості), далі йдуть підлітки 15 років (24%), 14 років (24%) та 16 років (21%).
Школярі мають великий попит на ринку праці, а Мінпромторг Росії запропонував із 16 років залучати їх на важкі виробництва зі шкідливими чи небезпечними умовами праці.
Відомство хоче внести зміни до переліку важких робіт, при виконанні яких забороняється застосовувати працю осіб віком до 18 років.
Голова комітету Держдуми Росії з праці Ярослав Нілов тоді підтримав ініціативу, назвавши її потребою часу. Він також зазначив, що "працювати часом більш нешкідливо, ніж перебувати на вулиці".
Проблеми з роботою в Росії
Раніше повідомлялося, що в Росії її на тлі дефіциту робочих рук різко зросла кількість працюючих підлітків. Так, за підсумками 2023 року кількість забезпечених роботою росіян віком 15-17 років становила 86,7 тис., що на 40% більше, ніж роком раніше.
Перед тим повідомлялося, що в Росії різко зріс попит на працю неповнолітніх – так, із січня по червень цього року компанії надіслали понад 3 млн запрошень на роботу молодим людям віком від 14 до 18 років, що на 28% більше, ніж за аналогічний період 2023 року.
До того стало відомо, що компанія РЖД ("Российские железные дороги", залізничний оператор Росії) на тлі дефіциту робочих рук почала наймати мігрантів із Африки.
Також близько 200 африканських жінок нині працюють на заводі в особливій економічній зоні "Алабуга" в Татарстані – ключовому російському виробництві дронів.
Забезпеченість російських підприємств кадрами в третьому кварталі 2024 року оновила мінімум за всю історію спостережень.
Раніше російський диктатор Путін визнав, що Росія відчуватиме проблему дефіциту кадрів роками і за рахунок міграції її вирішити на вдасться.