У Росії хочуть стягувати борги за комунальні послуги без суду
У Росії можуть дозволити стягувати борги за комунальні послуги без суду.
Відповідний законопроєкт підготували в Держдумі РФ та збираються розглянути його в першому читанні 12 грудня, передає The Moscow Times.
Як зазначається, позасудовий порядок стягнення боргів за ЖКГ необхідний для зниження загальної заборгованості, яка, за даними Мінбуду Росії на кінець жовтня, становить 833 млрд руб.
Крім того, це знизить навантаження на суди, які лише у 2022 році розглянули понад 10 млн справ про стягнення таких боргів.
Суть запропонованого механізму полягає в наступному: керуючі компанії та ресурсопостачальні організації зможуть отримувати у нотаріусів виконавчий напис – спеціальну позначку на договорі про надання житлово-комунальних послуг, що дозволяє звертатися до судових пристав для стягнення боргу.
Для цього нотаріусу потрібно буде надати розрахунок заборгованості, сам договір із зазначеною в ньому можливістю стягнення боргу в такий спосіб, а також заяву про відсутність судового спору з боржником.
Нотаріус повинен перевірити, чи є боржник власником або користувачем житла, за яким виник борг, а потім повідомити йому про пред'явлену вимогу – поштою чи через портал "Держпослуги".
Боржник матиме сім днів на заперечення або добровільне перерахування коштів.
На початку жовтня цього року повідомлялося, що уряд Росії разом із рекордним збільшенням військових видатків переглянув прогноз підвищення тарифів на комунальні послуги для населення: наступного року вони зростуть вдвічі більше, ніж планувалося раніше.
Із 1 липня 2024 року регульовані ціни на газ для всіх категорій споживачів у Росії вже зросли на 11,2%, що стало рекордним підвищенням за останні 11 років. Це мало допомогти "Газпрому", який минулого року отримав рекордний у своїй історії чистий збиток.
На початку грудня стало відомо, що в Росії зростає заборгованість споживачів за електрику. Так, із січня до вересня цього року вона збільшилася на 7% і досягла 344,9 млрд руб.