Російські мобільні оператори почали уповільнювати доступ до YouTube. Раніше обмежувалася тільки десктопна версія
Усі російські мобільні оператори – МТС, "Билайн", "Мегафон", "Теле2" і Yota – уповільнили доступ до серверів, що роздають відео YouTube.
Про це свідчать дані моніторингу доступності з використанням потужностей стільникових операторів у РФ, передає The Moscow Times.
"З вільного інтернету запит до контрольної точки відпрацьовує за 0,036 секунди в середньому. З Росії зараз більше 70% запитів працює більше 10 секунд, 30%, що залишилися, – від 7 до 10 секунд", – оцінив масштаби уповільнення IT-експерт на російському ринку.
Як випливає із внутрішньої статистики Google, уповільнення роботи YouTube в Росії посилюється з серпня, "нова хвиля" почалася 15 грудня.
До того на уповільнення роботи відеохостингу переважно спостерігалося у провайдерів домашнього інтернету.
Раніше блокування "становило близько 30%" і стосувалося лише десктопних версій платформи, проте з середини грудня обмеження почали посилюватися, торкаючись мобільної версії YouTube.
Інше джерело на IT-ринку Росії підтвердило наявність серйозного, але поки що неповного уповільнення роботи платформи на мобільних пристроях.
Представник Google розповів, що компанії відомо про скарги користувачів на недоступність YouTube в Росії, але наголосив, що це не пов'язано з технічними проблемами чи діями з боку компанії.
Блокування YouTube у Росії
До 3 серпня YouTube перестав повноцінно працювати у більшості популярних у Росії браузерів на ноутбуках та персональних комп'ютерах. Незабаром користувачі почали відчувати труднощі та при спробі переглянути відео за допомогою мобільного додатка.
До уповільнення середньодобове охоплення YouTube у Росії становило 55,4 млн осіб. На тлі збоїв у роботі платформи в Росії злетіли продажі Wi-Fi-роутерів із вбудованими VPN.
Тим часом Роскомнадзор запитав у операторів зв'язку дані про IP- та фізичні адреси серверів у Росії, через які здійснюється швидке завантаження відео на YouTube. Ця інформація дозволить повністю заблокувати відеохостинг у країні.
Згодом стало відомо, що російські провайдери почали впроваджувати на своїх мережах рішення, що дозволяють обходити уповільнення YouTube.
На початку вересня повідомлялося, що Роскомнагляд почне позбавляти ліцензій російських інтернет-провайдерів, які використовують технології обходу обмежень доступу до сайтів та прискорюють роботу відеохостингу YouTube у Росії.
Швидкість роботи відеохостингу YouTube у Росії знизилася на початку вересня до рекордно низького рівня.
У грудні стало відомо, що операторів зв'язку в РФ зобов'яжуть передавати дані про користувачів, які заходять на заблоковані в Росії сайти.