Наслідки мобілізації від Путіна: Найбільше місто півдня Росії залишилося без водіїв автобусів через вербування на війну проти України

12 03232
Найбільше місто півдня РФ залишилося без водіїв автобусів через вербування на війну проти України

У Ростові-на Дону (Росія) гостро постало питання про забезпеченість кадрами автотранспортних підприємств. У штаті не вистачає більше половини людей, оскільки багато співробітників пішли на розв'язану Росією війну проти України або почали працювати в приватних компаніях.

Про це заявив заступник голови адміністрації міста з транспорту Дмітрій Сімков, передає The Moscow Times.

Дефіцит водіїв громадського транспорту в Ростові-на-Дону сягнув 51%. За словами Сімкова, зарплати водіїв у місті досягають 200 тис. руб. на місяць, але, незважаючи на це, бажаючих працювати у цій сфері немає.

"Хтось пішов на "СВО" (так у Росії називають розв'язану РФ повномасштабну війну проти України, – ред.), хтось – у вантажні компанії чи таксі", – сказав Сімков.

Також він звинуватив у чергах на автобусних зупинках мешканців міста, які хочуть їхати сидячи.

"Люди, які стоять у черзі, займають сидячі місця. І якщо вони бачать, що ззаду стоїть ще 10 потрібних їм автобусів, то думають: "Навіщо я стоятиму? Краще почекаю інший і сяду", – покарживя Сімков.

Схожа ситуація спостерігається й у іншому російському місті – Читі. Через відправку на війну проти України кількох десятків водіїв у місті на маршрути виходить лише половина від необхідної кількості тролейбусів, повідомляв раніше депутат Держдуми РФ Андрєй Гурульов.

Аналогічна проблема спостерігається й у містах в Сибіру. Наприклад, в Іркутську в жовтні через низьку зарплату на фронт пішли щонайменше 15 водіїв. У результаті на вулицях міста працює лише 25 тролейбусів. П'ять років тому їх кількість сягала 56.

У Новокузнецьку (Кемеровська область, Росія) через брак працівників мер у липні оголосив про набір "жіночого батальйону" для роботи водіями тролейбусів. Так, ще в грудні 2023 року близько 25% пасажирського транспорту в місті не виходило на лінію через дефіцит водіїв та зношеність техніки.

Проблеми з нестачею працівників у Росії

У грудні цього року стало відомо, що Росія розраховує отримати робочу силу в Пакистані.

Раніше повідомлялося, що компанія РЖД ("Российские железные дороги", залізничний оператор Росії) на тлі дефіциту робочих рук почала наймати мігрантів із Африки.

Також близько 200 африканських жінок нині працюють на заводі в особливій економічній зоні "Алабуга" в Татарстані – ключовому російському виробництві дронів.

Забезпеченість російських підприємств кадрами в третьому кварталі 2024 року оновила мінімум за всю історію спостережень.

Раніше російський диктатор Путін визнав, що Росія відчуватиме проблему дефіциту кадрів роками і за рахунок міграції її вирішити на вдасться.

Автор: Галина Ялівець

Топ коментарі

  • Andrei Andreev #495049
    Україна не далеко пішла.
  • Cerg
    Великий превеликий дідусевий орган на них... От як свинятина почне волати що немає що випити а до нього щось в пащу закинути- тоді можна про щось теревенити. А так- ну нічого, поскиглять "потєрпим" та й годі.
  • Бандерівець
    У нас у Львові теж така проблема вже давно....
Дивитись усі коментарі