Танкер російського "тіньового" флоту сів на мілину біля берегів Німеччини

7 69218
Танкер російського "тіньового" флоту сів на мілину біля берегів Німеччини

Танкер "тіньового" флоту Росії сів на мілину біля німецького острова Рюген.

Про це пише Tagesschau, передає Укрінформ.

Як повідомляється, танкер Eventin, довжиною 274 метри і шириною 48 метрів, який, очевидно, має на борту 99 тис. тон нафти, не в змозі маневрувати. Пошкоджене судно поки стоїть на якорі під охороною, його відбуксують до порту, однак поки невідомо якого, зазначили в Німецькому командуванні з питань аварій.

В аварійній команді повідомили, що причини, чому танкер не може маневрувати, не відомі.

Щоб уникнути подальших небезпек, багатоцільове судно Arkona Федерального управління водних шляхів і судноплавства і аварійний буксир Bremen Fighte знаходяться поруч із постраждалим судном. По тривозі піднята спеціально навчена команда, яка може спуститися на аварійне судно для встановлення буксирного зв'язку.

Екіпаж танкера, який ходить під панамським прапором, становить 24 моряки, вони перебувають на борту і залишаться там, евакуація поки не потрібна.

Зазначається, що наразі немає небезпеки для навколишнього середовища, але природоохоронці не є такими впевненими. Інцидент із судном значних розмірів, яке було класифіковано як напівзруйноване, викликав тривогу в служби безпеки, екологічних активістів і політиків.

Eventin 2006 року будівництва значиться в опублікованому восени списку кораблів російського тіньового флоту. Екіпаж час від часу вимикав систему радіоідентифікації танкера.

За даними судноплавного сайту Vesselfinder, Eventin вийшов із російського балтійського порту "Усть-Луга" і прямував у "Порт-Саїд", Єгипет. За непідтвердженими даними, фактичним пунктом призначення був індійський порт.

Як повідомлялося, 10 січня цього року Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США оголосило про запровадження нових санкцій проти "тіньового" флоту танкерів, який дозволяє Росії експортувати нафти в обхід запроваджених країнами "Великої сімки" обмежень.

Нагадаємо, раніше Головне управління розвідки Міністерства оборони України запустило на порталі War & Sanctions новий розділ про "тіньовий флот", де оприлюднено дані про діяльність 238 суден, що допомагають Росії та Ірану експортувати підсанкційну нафту.

У жовтні стало відомо, що Росія збільшила обсяги свого тіньового флоту нафтових танкерів майже на 70% у порівнянні з минулим роком, незважаючи на обмеження проти страховиків і судноплавних компаній, що дозволило Москві обійти західні санкції.

Згодом повідомлялося, що було виявлено щонайменше дев'ять випадків, коли судна "тіньового флоту" Росії залишали розливи нафти у світових водах, починаючи з 2021 року.

Старі судна, які використовує Росія для свого "тіньового флоту", не лише скрипучі і здебільшого нерегульовані, вони часто й не застраховані, тому в разі витоку або більш серйозного розливу, урядам буде важко притягнути ці судна до відповідальності.

У грудні Європейський Союз ухвалили вже 15 пакет санкцій проти Росії. Серед іншого, під обмеження потрапили 52 судна, які є частиною "тіньового флоту" президента РФ Владіміра Путіна, транспортують військове обладнання для Росії, а також перевозять вкрадене українське зерно. Ці судна додали до списку тих, на які поширюється заборона на доступ до портів ЄС і заборона на надання широкого спектру послуг, пов'язаних з морським транспортом.

Пізніше Велика Британія запровадила нові санкції проти 20 танкерів "тіньового флоту", які незаконно перевозили російську нафту.

Детальніше про це читайте в нашому матеріалі "Тіньовий флот РФ нарощує потужність, попри санкції Заходу: список суден"

Автор: Галина Ялівець

Топ коментарі

  • Валерий Коломиец 6a8f7b0f
    - А у вас на Рюгене разливы нефти были?
    - Нет.
    - Будут...
  • Dmitriy Prudko
    Злочинні дії свинорилої кацапні становлять небезпеку для навколишнього середовища. Чому такі судна не вилучають а екіпаж не арештовують?
  • Ivan Ivan 9411ab2c
    Я звичайно не бажаю цього німцям, але якби він розломився та витикла б нафта то може б це шольцу очі відкрило...
Дивитись усі коментарі