Українська металургія виживе, якщо перейде на "зелені" технології, – експерт Мінекономіки

2 07230
"Інтерпайп сталь"

Перехід на технології "зеленої" металургії наразі є єдиним способом виживання для великих промислових меткомбінатів.

Про це голова Офісу зеленого переходу при Мінекономіки України Андрій Кітура заявив у коментарі українській редакції Forbes.

Він пояснив, що за умов глобального скорочення виробництва у світі виживатимуть лише ті підприємства, які матимуть нижчу собівартість продукції.

"Нам потрібно встигнути свою металургію перевести на технології електродугової плавки сталі або інші новітні технології виробництва зеленої сталі. І в цьому розрізі взірцем для наслідування є "Інтерпайп Сталь", – заявив представник Мінеконміки.

Forbes зауважує, що "Інтерпайп Сталь" – це перший в Україні екологічний металургійний завод, який з’явився 13 років тому. Компанія Віктора Пінчука вклала в будівництво $1 мільярд – це найбільша екологічна інвестиція в українську промисловість із моменту відновлення незалежності України. Завод почав використовувати метод електродугової плавки. У порівнянні з традиційним "мартенівським" способом плавки сталі викиди CO2 в атмосферу від електрометалургії скоротилися в 10 разів.

Із шести металургійних комбінатів, що нині розташовані на підконтрольній Україні території, "Інтерпайп-Сталь" – єдиний, який відповідає суворим екологічним стандартам Європейського Союзу, розповів Голова комітету промислової екології та сталого розвитку EBA, директор GMK Center Станіслав Зінченко.

Він вважає, що електрометалургія сьогодні – найдоступніша у світі технологія з декарбонізації. Її специфіка полягає в тому, що такий завод виробляє сталь, не використовуючи викопне паливо (коксівне вугілля), а основою для виробництва є брухт чорних металів. Завдяки цій технології кількість викидів CO2 суттєво зменшується.

"Металургія в Україні, як і будь-який бізнес, може існувати, якщо він орієнтований на експортні ринки. А глобальний тренд останніх 5-10 років полягає в тому, щоб так званий "вуглецевий слід" виробництва був низьким. У цьому розрізі компанія "Інтерпайп" може не тільки експортувати свою продукцію, а й конкурувати зі світовими виробниками", – зазначив Зінченко.

Видання наводить дані дослідження глобального об'єднання Worldsteel, відповідно до якого за підсумками 2023 року частка електрометалургії в загальному виробництві сталі в Україні склала 12,3%. До повномасштабної війни цей показник становив 6%.

Автор: Михайло Орлюк

Топ коментарі

  • Скептичний Песиміст
    А тепер питання - головні дійові особи української металургії, починаючи з Ахметова, повернуть в Україну виведені гроші, задля будівництва "зелених" метзаводів? Чи просто чекатимуть коли влада дасть їм (безповоротно звісно), гроші на таке будівництво? Після чого в них будуть заводи, у влади будуть феєричні відкати, а в нас буде ще більший державний борг.
  • Старый зольдат
    Цікаво, за цей "експертний" висер цього "експерта" Гудок Ліонидович Ахметджан скільки відвалив в долярах?
  • Ostap Brander
    Ааааа..так електроенергії у нас хоч сракою їж ))
Дивитись усі коментарі