У Євросоюзі пропонують ввести податок для суден у Балтійському морі через масове пошкодження підводних кабелів

770
У ЄС пропонують ввести податок для суден у Балтійському морі для захисту підводних кабелів

Судноплавним компаніям, можливо, доведеться платити плату за використання Балтійського моря, одного з найбільш завантажених судноплавних шляхів у світі, щоб покрити високі витрати на захист підводних кабелів.

Про це заявив міністр оборони Естонії Ханно Певкур, передає Reuters.

Минулого тижня НАТО заявило, що розмістить фрегати, патрульні літаки та безпілотники в Балтійському морі після серії інцидентів, коли кораблі пошкодили силові та комунікаційні кабелі своїми якорями в актах ймовірного саботажу.

Певкур зазначив, що на додаток до патрулювання країни зважують інші заходи для захисту кабелів, включно зі встановленням датчиків для виявлення якорів, перетягнутих по морському дну, або будівництвом кожухів або стін навколо кабелів.

Але це обійдеться певною ціною. Одним із варіантів, сказав Певкур, є стягнення податку з суден, які проходять через Балтійське море, яке межує з вісьмома країнами НАТО та Росією.

"Скажімо, коли ви їдете в аеропорт, у вас є збір за посадку, у вас є збір аеропорту, і він оплачується в квитку. Тож, можливо, ми побачимо, що під час проходження через Данські протоки компаніям доведеться заплатити певну суму, оскільки це в основному страховий збір за пошкодження кабелів", – пояснив Певкур.

Він додав, що розглядаються різні варіанти, і країни повинні знайти спільне рішення.

За даними британського Міжнародного комітету із захисту кабелів, щороку у всьому світі пошкоджується близько 150 підводних кабелів. Телекомунікаційні кабелі, лінії електропередач і газопроводи в мілководній Балтиці вважаються особливо вразливими через дуже інтенсивний рух. Так, за деякими оцінками, Балтійське море перетинають до 4 тис. суден.

Нагадаємо, на початку січня цього року національний оператор електромереж Фінляндії Fingrid звернувся до суду Гельсінкі з вимогою заарештувати танкер Eagle S, який пошкодив підводний кабель з Естонією.

Згодом керівник підрозділу фінського системного оператора Fingrid Кіммо Непола сказав, що ремонтні роботи на пошкодженому 25 грудня в Балтійському морі електричному кабелі Estlink 2 триватимуть сім місяців і обійдуться в десятки мільйонів євро.

Перед тим стало відомо, що країни Об'єднаного експедиційного корпусу (JEF) – формату, що об'єднує Північну Європу, Велику Британію та Нідерланди, – запустили посилений моніторинг підводної інфраструктури.

Автор: Галина Ялівець