Офіційно: Зеленський запровадив санкції проти Порошенка, Коломойського, Боголюбова, Жеваго і Медведчука (оновлено)

19 628167
рнбо

Рада національної безпеки та оборони під час засідання 12 лютого запровадила безстрокові санкції проти лідера опозиційної фракції "Європейська солідарність" Петра Порошенка, а також бізнесменів Ігоря Коломойського, Костянтина Жеваго, Геннадія Боголюбова, а також проти екснардепа-зрадника Віктора Медведчука.

Спочатку про це написало Forbes Ukraine із посиланням на джерело серед керівництва "Слуги народу". Пізніше на сайті Офісу президента офіційно оприлюднили президентський указ №81/2025, який підтверджує запровадження обмежень.

Серед санкцій: позбавлення державних нагород, блокування активів, повне припинення торговельних операцій, запобігання виведенню капіталів за межі України, заборона участі у приватизації держмайна, заборона на набуття у власність земельних ділянок та інші.

Згідно з указом, обмеження проти Коломойського, Жеваго, Боголюбова, Медведчука та п’ятого президента України Петра Порошенка введені безстроково.

Ігоря Коломойського підозрюють у шахрайстві та заволодінні коштами "Приватбанку", а також в організації замовного вбивства у 2003 році. Йому оголосили кілька підозр за різними епізодами.

Наприкінці вересня 2019 року слідчі ДБР заочно вручили підозру екснардепу Костянтину Жеваго у справі про розтрату 2,5 млрд грн коштів банку "Фінанси та кредит". У липні 2021 року Інтерпол оголосив Жеваго у міжнародний розшук. 28 грудня 2022 року за запитом української сторони Жеваго затримали на французькому гірськолижному курорті Куршевель.

9 липня ДБР повідомило про підозру, ексспіввласнику "Приватбанку" та бізнесмену Геннадію Боголюбову, який незаконно виїхав з України. Правоохоронці встановили, що Боголюбов виїхав з країни по недійсному паспорту громадянина України, який фізично перебуває в Україні та країну не полишав. 

У пресслужбі Боголюбова тоді підтвердили, що бізнесмен виїхав з України, проте запевнили, що він зробив це на законних підставах. У вересні суд постановив заочно арештуати Боголюбова. 

Віктора Медведчука затримали 12 квітня 2022 року після того, як він утік з-під домашнього арешту на початку повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого. У 2021 році спецслужба оголосила кілька підозр Медведчуку. Він підозрюється у вчиненні державної зради, сприянні діяльності терористичної організації та замаху на розграбування національних ресурсів на тимчасово окупованій території Криму.

21 вересня 2022 року в межах обміну з Росією вдалося звільнити 215 українських військових, серед них і 10 іноземців. Москві натомість віддали Віктора Медведчука і 55 російських окупантів.

У Службі безпеки пояснили, що пропозиції щодо застосування санкцій на розгляд РНБО були винесені "з огляду на наявні загрози державній безпеці, територіальній цілісності та суверенітету України, а також створення перешкод для сталого економічного розвитку з боку вказаних осіб".

"Більшість із них наразі вже є фігурантами кримінальних проваджень, досудовим розслідуванням яких займається Служба безпеки України чи інші правоохоронні чи антикорупційні органи", – додали в СБУ.

Як повідомлялося, РНБО на засіданні 12 лютого ухвалила рішення про запровадження санкцій проти пʼятого президента України, народного депутата та голови партії "Європейська Солідарність" Петра Порошенка. Пізніше він підтвердив цю інформацію.

Автор: Юлiя Далецька

Топ коментарі

  • Volodymyr Zolotar
    декілька питань:

    1. як можуть вводитися санкції проти громадян України? Для цього є притягнення до кримінальної відповідальності (якщо є підстави).
    2. Санкції - це заміна кримінальної відповідальності?
  • Mod Dom
    У такий спосіб Зеленський заблокував систематичну допомогу для ЗСУ з боку Порошенка, хоча сам особисто не дав для ЗСУ ані копійки. Якщо суспільство це стерпить, то Україна як держава нічого не варта.
  • Николай К
    А де в цьому списку Пінчук, Ахметов, Тігіпко, Фірташ? Чи в них все чисто? Вони Україну не розкрадали?
Дивитись усі коментарі