Українська розвідка оприлюднила дані капітанів та суден тіньового флоту РФ

1 7180
Українська розвідка оприлюднило дані капітанів та суден тіньового флоту РФ

Головне управління розвідки Міністерства оборони опублікувало дані щодо 57 капітанів та 45 морських суден тіньового танкерного флоту РФ.

Як повідомили в ГУР, відповідні дані розмістили на порталі War & Sanctions.

Зазначається, що до списку, серед іншого, включені судна, що перевозили підсанкційну російську нафту з Арктики та обслуговували проєкти "Сахалін-1", "Сахалін-2", "Сахалін-3", "Приразломне" та "Новий Порт".

Загалом на порталі опубліковано дані вже 89 капітанів, частина з яких перебуває під санкціями.

Як пояснили в розвідці, капітани – головні на морському судні та мають повну владу на борту. Вони володіють інформацією про власників тіньових танкерів та їхній технічний стан, про вантаж судна та його вартість.

"Усупереч міжнародним правилам, галузевим стандартам та встановленим санкційним обмеженням, саме ці капітани вдаються до оманливих і високоризикованих практик. Відключають та маніпулюють системою AIS або LRIT, використовують спуфінг, вносять недостовірні відомості в маршрутні журнали, здійснюють STS передачі", – пояснили в розвідці.

Читайте також: Данія почне перевірки танкерів "тіньового флоту" Путіна у Балтійському морі

Такі дії капітанів допомагають РФ обходити обмеження, застосовані понад 30 країнами світу до російських енергоресурсів, та створюють загрозу екологічної катастрофи для майже кожної країни світу, зокрема й для тих, хто досі вважає Росію своїм торговельним партнером.

Наголошується, що капітани, які погодились командувати тіньовим флотом рф, повинні втратити можливість працювати на суднах в майбутньому, а до крюїнгових компаній, що сприяють їх працевлаштуванню, повинні застосовуватися санкції.

Як працює тіньовий флот Путіна?

Нагадаємо, запроваджене країнами "Великої сімки" обмеження цін на російську нафту та нафтопродукти забороняє західним судновласникам, страховикам і посередникам надавати судна, страхові та інші послуги для вантажів, вартість яких перевищує $60 за баррель.

Москва змогла значною мірою уникнути впливу обмеження ціни, зібравши "тіньовий флот" танкерів, які працюють у важкодоступних юрисдикціях, і звернувшись до незахідних постачальників послуг для доставки своєї нафти на нові ринки, такі як Індія.

Станом на квітень 2024 року International Group of P&I Clubs, лондонська головна організація клубів, що забезпечує страхове покриття судновласників, надала послуги лише 16% усіх танкерів, що перевозять російську нафту.

Під міжнародні санкції наразі потрапила лише частина суден "тінового флоту" РФ. Найбільшим пакетом обмежень стали запроваджені у січні 2025 року санкції США щодо 183 танкерів, причетних до транспортування російської нафти. Під санкції також потрапили великі російські страхові компанії – "Інгосстрах" та "Альфа-Страхування", які займаються страхуванням морського експорту нафти з Росії.

Автор: Юлiя Далецька