Індія відмовилася працювати з російськими підсанкційними танкерами, – Reuters

3831
Індія відмовилася працювати з російськими підсанкційними танкерами

Індія відмовилися працювати з російськими нафтовими танкерами, що потрапили під санкції, в якій би валюті не проводилися угоди, навіть у індійських рупіях.

Про це пише Reuters із посиланням на джерела. 

Так, зростання витрат на транспортування нафти є особливо важким для нафтопереробників у Індії.

Наприкінці минулого року країна закріпила свій перехід від давніх близькосхідних джерел до закупівель нафти в Росії, коли індійська Reliance Industries уклала 10-річну угоду про поставки з російським державним гігантом "Роснефть" вартістю приблизно $13 млрд на рік.

Відтак, міністр нафти Індії заявив, що нафтопереробники країни хочуть купувати лише російську нафту, що поставляється компаніями та кораблями, які не знаходяться під санкціями США, що фактично зменшило кількість доступних вантажів і суден.

Через обмежену пропозицію вантажів, які не підпадають під санкції, знижки на російську нафту сорту Urals до марки Brent скоротилися до $2,5-2,9 за барель із поставкою в березні проти $3-3,5 відносно січневих пропозицій. Таким чином вищі ціни на російську нафту скоротили ціновий розрив із сирою нафтою Близького Сходу приблизно до $3 за барель з $6-7 для індійських нафтопереробників, пропонуючи мало стимулів ризикувати потрапити під вторинні санкції.

Індійські покупці відхилили пропозиції від російського судноплавного гіганта "Совкомфлот" для отримання платежів у будь-якій валюті, включно з індійськими рупіями, за російську нафту, що транспортується танкерами, що потрапили під санкції.

Раніше повідомлялося, що Індія збільшить імпорт нафти з Іраку через санкції проти Росії.

Нагадаємо, 10 січня цього року США оголосили про масштабний пакет санкцій проти експорту російської нафти в обхід запроваджених країнами "Великої сімки" обмежень.

Зокрема, до санкційного списку (SDN List) потрапили 183 танкери, причетні до транспортування російської нафти, а також потрапили великі російські страхові компанії – "Інгосстрах" та "Альфа-Страхування", які займаються страхуванням морського експорту нафти з Росії.

Крім того, до санкційних списків внесли велику російську нафтову компанію "Сургутнєфтєгаз", а також пов'язаний з нею "Сургутнєфтєгазбанк" та інші підприємства. Також санкції запровадили проти цілої низки дочірніх компанії великої нафтової компанії "Газпром Нєфть".

Під санкції потрапили десятки нафтотрейдерів, постачальників нафтопромислових послуг, страхових компаній та чиновників зі сфери російської енергетики.

Згодом стало відомо, що частина російського нафтового флоту змушена змінити прапор, під яким вони плавають, через тиск санкцій США та Великої Британії.

Також повідомлялося, що США роз'яснили Індії, що танкери, завантажені російською нафтою, повинні бути розватнажені до 27 лютого відповідно до нових санкцій проти РФ.

Раніше стало відомо, що індійські банки стали блокувати платежі за нафту з Росії через посилення санкцій США.

Перед тим повідомлялося, що Індія збирається заборонити розвантаження нафти з танкерів, які було внесено до санкційного списку США через їхню участь у транспортуванні вантажів для Росії.

Згодом стало відомо, що індійські банки стали блокувати платежі за нафту з Росії через посилення санкцій США.

В індійських нафтопереробних компаніях повідомили, що "очікують серйозних перебоїв із постачанням російської нафти" після запровадження цих санкцій. Окрім санкцій щодо танкерів, складнощі виникнуть зі страхуванням вантажів. Адже "Інгосстрах" є одним з основних страхувальників для танкерів, які перевозять російську нафту в обхід встановлених країнами "Великої сімки" обмежень.

Автор: Галина Ялівець