Автор:  Еліна Редіх

Куди поїхати на травневі свята в Україні

8 8234
Поїхати за кордон у час локдауну більш складно, ніж до пандемії. Відвідати можна лише обмежений перелік країн. І те – з тестом на COVID-19 або самоізоляцією по приїзду. Тому БізнесЦензор підготував перелік місць в Україні, куди можна поїхати на травневі свята або ж на будь-які вихідні.

Куди поїхати на травневі свята в Україні 01

Національний дендрологічний парк Софіївка

Де знаходиться: місто Умань, Черкаська область.

Що цікавого: парк являється пам'ятником ландшафтного типу світового садово-паркового мистецтва кінця XVIII – першої половини XIX століття.

У ньому росте понад 3 тис. різних видів місцевих і екзотичних дерев і кущів. У парку є свій острів, гроти, водоспади. Там можна покататися на гондолі або ж човні, який пливе підземною рікою.

Коростишівський кар'єр

Де знаходиться: на околиці міста Коростишів, Житомирська область.

Що цікавого: затоплений гранітний кар'єр. Зараз кар'єр являє собою штучне озеро з місцями для відпочинку та прогулянок.

Буцький каньйон

Де знаходиться: смт Буки Маньківського району Черкаської області.

Що цікавого: каньйон являє собою скелястий берег з виступами сірого граніту. Довжина каньйону бл. 2,5 км, ширина — 80 м.

Цьому об'єктові було присвоєно статус державної комплексної пам'ятки природи місцевого значення. Його ще називають "Маленькою Швейцарією". Також тут розташовані залишки ймовірно рукотворної споруди з величезних брил граніту. Їх називають "Український Стоунхендж".

Ландшафтний парк в Буках

Де знаходиться: попри схожість назв з попередньою місциною, цей парк знаходиться в селі Буки Сквирського району Київської області.

Що цікавого: храмовий комплекс з ландшафтним парком, блок гостьових замків, підземна козацька церква.

Батурин

Де знаходиться: місто Батурин ніжинського району Чернігівської області.

Що цікавого: у 1669-1708 роках і в 1750-1764 роках Батурин був резиденцією гетьманів Лівобережної України. Наразі там знаходяться палац останнього гетьмана Кирила Розумовського і національний історико-культурний заповідник "Гетьманська столиця" де розташований комплекс оборонних споруд.

Національний історико-культурний заповідник "Чигирин"

Де знаходиться: місто Чигирин Черкаської області.

Що цікавого: до складу заповіднику входить 30 пам'яток історії, археології, ландшафту, архітектури та містобудування. Діє 5 музеїв і історико-археологічний комплекс – гетьманська резиденція Богдана Хмельницького.

Синевир

Де знаходиться: Міжгірський район Закарпатської області.

Що цікавого: це найбільше за площею гірське озеро України, яке утворилося в післяльодовиковий період. Біля озера створений Національний парк Синевир.

Львів

Що цікавого: Львів вважається одним з найтуристичніших міст України. Тому переглядати там є чого досить багато. Прогулятися по Площі Ринок, піднятися на Ратушу або Замкову гору, відвідати Аптеку-музей або ж Домініканський собор.

Долина нарисів

Де знаходиться: урочище Кіреші, що на околиці міста Хуст Закарпатської області.

Що цікавого: це найбільша в Європі долина нарцисів. У першій половині травня долина перетворюється на велику оранжерею просто неба. Заночувати можна в Хусті або ж селі Шаян.

Кам'янець-Подільська фортеця

Де знаходиться: місто Кам'янець-Подільський Хмельницької області.

Що цікавого: фортеця відома з XIV століття як частина оборонної системи міста Кам'янець. Є складовою частиною Національного історико-архітектурного заповідника "Кам'янець", що належить до "Семи чудес України". Острів, на якому знаходиться фортеця, оточений каньйоном.

Ужгород

Що цікавого: наприкінці квітня і початку травня в Ужгороді цвітуть магнолія та алеї японських сакур. Крім того, можна відвідати Ужгородський замок або ж Закарпатський музей народної архітектури та побуту. А ще – зазирнути до найвідомішого мальовничого провулка Ужгорода – Гірчичне Зерно.

Городище Стольсько

Де знаходиться: село Стольсько в Тростянецькій сільській громаді Стрийського району Львівської області.

Що цікавого: це стародавнє городище, розташоване на околиці села Стольсько, було засновано ще в VII столітті. Раніше це була столиця білих хорватів. Сьогодні ж це архітектурна пам'ятка, яка являє собою старовинні печери з тунелями, жертовними каменями, місцями ритуалів.

Мигія

Де знаходиться: село у Первомайському районі Миколаївської області.

Що цікавого: варто відвідати Водяний млин Скаржинського. Будівля млина має 5 поверхів і нагадує середньовічний замок. Також можна завітати на Голубе озеро або ж Мигійські пороги.

Пороги розташовані на річці, які протікає по каньйону з гранітними скелями та островами. Серед розваг є рафтинг тури та тролей. Ночувати можна в кемпінгу або ж готельно-ресторанному комплексі.

Чернівці

Що цікавого: Архітектурний ансамбль Резиденції митрополитів – Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. На Центральній площі є міська ратуша. Щодня о 12 годині там грає сурмач буковинську пісню. 

Також можна подивитися на "пʼяну" Свято-Миколаївську церкву, дзвінниці якої мають завитки, а ще прогулятися відомою у Чернівцях вулицею О. Кобилянської.